Бібліотека

Шкільний бібліотекар - Фесько Світлана Михайлівна

Для учнів початкових класів було проведено інтелектуальну гру-подорож «Квітка-семицвітка».

/Files/images/bbl_urok_slovn/20170406_133644.jpg

/Files/images/bbl_urok_slovn/20170406_133644.jpg

Мета цього заходу формувати в учнів прагнення до активної інтелектуальної діяльності, розвивати пізнавальну і творчу діяльності учнів, пробуджувати допитливість.

Бібліотекар провела з учнями цікаві конкурси про природу, народознавство, спорт, казки, здоров’я і професії. Учні продемонстрували власні знання та вміння.

Гра-подорож для учнів початкових класів пройшла цікаво і захоплююче

Виховний захід "Світ професій"

Бібліотекар провела для учнів 2, 3 класу захоплюючу подорож у світ професій. Мета цього заходупоглиблювати уявлення учнів про різноманітні професії, про важливість і значення кожної з них; розвивати допитливість, творчу уяву, мислення, виховувати повагу до людей праці.

Ця подорож була для учнів корисною і цікавою. Можливо, що якась із названих професій стане їхнім вибором у величезному дорослому житті.

Бібліотекар побажала учням вивчати професії і шляхи до них, пізнати навколишній світ.

/Files/images/bbl_urok_slovn/IMG_20170403_081915_HDR.jpg

/Files/images/bbl_urok_slovn/IMG_20170403_081538_HDR.jpg

/Files/images/bbl_urok_slovn/IMG_20170403_083524_HDR.jpg

Виховний захід до Дня визволення Новоукраїнки від фашистських загарбників

17 березня 2017 року бібліотекар Фесько С.М. провела огляд книжкової виставки присвяченої визволенню нашого рідного краю Новоукраїнки від фашистських загарбників «Бережіть світлу пам'ять» .

Бібліотекар ознайомила учнів початкових класів з книгами К.Береста «Ім’я на обеліску», «Батько Долженко» та іншими. Учні прослухали розповідь про воїнів-уродженців Новоукраїнського району, яким присвоєно звання Героя Радянського Союзу

/Files/images/bbl_urok_slovn/20170316_132613.jpg

Семінар шкільних бібліотекарів навчальних закладів району

/Files/images/DSCN5061.jpg

Бібліотекар – особистість творча. Уміє все і знає. Безпомилково відповідь на запит читача знайде. Тонкий психолог, педагог, що таємниці книги відкриває, у дивний світ пізнання й пошуків веде. 14 лютого 2014 року в школі проводився постійно діючий семінар шкільних бібліотекарів навчальних закладів району. Проблема семінару «Краєзнавство як джерело громадянського, естетичного та творчого розвитку дитини в системі роботи шкільної бібліотеки».

Бібліотекар Фесько Світлана Михайлівна з учнями 3-11 класів презентувала історично-краєзнавчу подорож «Край степовий, Кіровоградщина моя». 10 січня 2014 року наша славнозвісна, орденоносна область святкувала своє 75-ліття. На виховному заході бібліотекар презентувала фільм „7 чудес Кіровоградщини”, слайд-шоу «Їду я в Кіровоград», презентацію «Край степовий, Кіровоградщина моя». Учні подорожували по Кіровоградщини. На зупинці «Село Павлиш» переглянули інсценізацію казки «Квітка сонця» з збірки Василя Сухомлинського „ Квітка сонця ”, яку підготувала учениця 3 класу Загорбенська Людмила.

Шкільні бібліотекарі переглянули уривок з п’єси І.Карпена-Карого „Мартин Боруля”, яку підготували вчитель української мови і літератури Колісник Л.В. та учні 11 класу. Учні нашої школи продемонстрували свої таланти звучали пісні, танець «Новоукраїнка», який виконали учениці 7 класу.

/Files/images/DSCN5043.jpg

Була презентовано виставка вишиванок „Україно моя вишивана” Суворової Світлани Миколаївни. На виставці представлені самі яскраві роботи це ікони «Святий Миколай», «Матір Божа», «Марія», «Ісус», картини «Лебеді кохання», «Кошик з квітами», «Зимове село», «Український пейзаж», «Українці», «Соняхи». Презентація історично-краєзнавчої подорожі «Край степовий, Кіровоградщина моя» пройшла цікаво і захоплююче.

Фесько Світлана Михайлівна презентувала свій досвід роботи бібліотекаря. Вона має вагомий власний доробок: роками накопичує методичний, інформаційний матеріал з питань вікової та педагогічної психології, проблем виховання. Світлана Михайлівна є керівником районного методичного об’єднання шкільних бібліотекарів, на засіданнях якого передає зерна свого досвіду молодим колегам.

Інтелектуальне змагання "Хто казки знає, той і відгадає"

/Files/images/DSCN4954.jpg

Учні початкових класів завітали до Країни Дитинства, де живе казка. Діти звичайно, люблять казки. Багато-багато років казки мандрують по Землі, але аж ніяк не старіють, не втрачають життєрадісності, мудрості й гумору. А для тих, хто добре знає казки, бібліотекар запропонувала перевірити свої знання в змаганні „Хто казки знає, той і відгадає”. У грі брали участь команди „Казкознавці”, „Всезнайки” та „Читайлики”. З учнями бібліотекар провела конкурси„Відгадай назву казки”, „Продовж ланцюжок”, „Впізнай героя”, „На гостину до казок”, „Знайти і виправити помилку у казці” вікторину „У казки на гостині”. Перемогу одержали команди „Казкознавці”, „Читайлики”.

Мовознавчий турнір „Скарб од далеких прадідів – то рідно мова й рідне письменство”

/Files/images/DSCN5120.jpg

Рідне слово…Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу. Вона мелодійна, ласкава, ніжна, багата. Порадник і вчитель тим, хто її любить і шанує, і суддя тих, хто її зневажає.

В школі було проведено мовознавчий турнір „Скарб од далеких прадідів – то рідно мова й рідне письменство” з учнями 7-8 класів, справжніми шанувальниками мови, знавцями рідного слова. Вони продемонстрували власні знання та вміння. Це дало змогу присутнім відчути себе частиною великого народу, який володіє найбільшим скарбом – мовою. У грі брали участь команди «Мовознавці», та «Дивослово». З учнями бібліотекар провела конкурси «Швидкісний експрес», «Подорож по містах України», «У світі антонімів», «Загадки –жарти з мови», «Вгадай предмет»,«Розв’яжіть лінгвістичну задачу» та інші. Перемогу одержала команда «Мовознавці» учнів 8 класу.

Заходи до 200-річчя до дня народження Т.Шевченка «Великий син великого народу»

/Files/images/DSCN5165.jpg

Перші весняні дні для шанувальників літературної спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Кращому сприйняттю особистості митця сприяють книжкові та художні виставки. В бібліотеці була проведена презентація книжкової виставки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» для учнів школі. Твори Тараса Шевченка вчать учнів сприймати поезію Кобзаря серцем і душею, виховують любов до України.

Усний журнал «Великий син великого народу»

В шкільній бібліотеці було проведено усний журнал «Великий син великого народу» присвячений до 200-річчя від дня народження великого поета, художника Тараса Шевченка. Мета заходупоглибити знання учнів про творчість Тараса Шевченка, розвивати почуття прекрасного, виховувати любов і повагу до спадщини, яку залишив поет нащадкам. Учні 4, 5, 6 класів оглянули вивчену поетичну спадщину Тараса Шевченка і його малярські доробки, прозу, драматургію, поглиблювали знання про життя та творчість Т. Шевченка, розкривши ще одну сторінку його життя – музику та живопис.

/Files/images/DSCN5248.jpg

Бібліотекар представила презентацію «Його життя – це найвища краса», присвячену видатний людині Т.Г.Шевченку. Учні з цікавістю переглянули презентацію, торкнулися серцем Шевченківських творів, пройнялися їхнім духом.

Учні прослухали пісні «Садок вишневий коло хати», «Бандуристе» написані на слова Т.Шевченка. Переглянули презентацію «Шевченко – художник України». В цій презентації діти побачили, які чудові картини залишив нам у спадок Тарас Григорович Шевченко.

Наприкінці заходу учні 5-го класу Манойленко А., Петренко Н., Патратій А. та учні 4-го класу Єгорова С., Колпак В, Боженко Я. прочитали напам’ять вірші Т.Шевченка.

Учні звертаючись до Кобзаря, «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Зустріч у книжковому місті

/Files/images/DSCN5726.jpg

Для учнів першого класу пройшло свято – посвячення у читачі нашої шкільної бібліотеки. Мета заходу ознайомити першокласників зі шкільною бібліотекою; розповісти про правила користування бібліотекою та поводження з книгою; виховувати любов і бережливе ставлення до книги.

До учнів завітав помічник бібліотекаря – він трохи кумедний, але надзвичайно розумний, адже любить читати. А звати його – Бібліозаврик. І запропонував пограти в ігри «Відгадай загадку», «Небилиці для кмітливих».

У захоплюючу мандрівку по книжковому королівству подорож провели Королева Книга, Фея нашого королівства, Василек, Королева Казок, Лікар Айболить. Казкові герої провели з учнями цікаві ігри «З якої казки герой», «Так чи ні?», «Чарівне яблуко», «Від кого телеграми?». Учні першого класу брали активну участь в іграх.

/Files/images/DSCN5758.jpg

В гості до першокласників завітала казкова героїня Мальвіна, яка подарувала учням чарівні ключики-закладки, якими відкриваються скарби, що заховані в книгах.

А перед тим якстати повноправними читачами шкільної бібліотеки учні дали клятву читача, яку будуть дотримуватися. Бібліотекар шкільної бібліотеки ласкаво запросила учнів першого класу у чарівний світ книги. І кожному із першокласників вручила привітання із вступом до бібліотеки.

/Files/images/DSCN5765.jpg

Учням були вручені намальовані деревця, які зла фея зачарувала їх, тому вони такі похмурі, без листочків і квіточок. Щоб їх розчаклувати учні потрібно читати книги. За кожну взяту в бібліотеці та прочитану книгу першокласники будуть малювати листочок, а якщо прочитають велику книгу й добре її перекажуть, то намалюють квіточку. Наприкінці навчального року учні пообіцяли, що деревця будуть зеленіти й квітувати.

Учням першого класу дуже сподобалося свято і вони пообіцяли, що будуть гарними й активними читачами.

Свято «Посвята в читачі» підготували учні 3-го класу.

На гостину до звірят

Для учнів 4 класу була проведена інтелектуальна гра «На гостину до звірят». Учні подорожували по карті маршруту «Лісове царство». На зупинках пригадували, що вони знають про звірят, відгадували загадки про лісових звірів. На зупинці «Голосиста» вони відгадували чиї голоси їх вітають, а на зупинці «Гостинна» лісові звірята зустріли учнів кошиком з лісовими гостинцями. Учні на заході розширили свої знання про звірів, що мешкають на території України, про їхню поведінку, звички, уподобання, спосіб життя. Наприкінці заходу учні дали обіцянку дбайливо ставитися до природи.

/Files/images/DSCN6983.jpg

„Ну що б, здавалося, слова!”

В школі було проведно мовознавчий турнір „Ну що б, здавалося, слова!” з учнями 6 класу. Мета цього заходу виховувати у учнів любов до рідного слова, бажання здобувати знання

Учні продемонстрували власні знання та вміння про мову та мовлення, розвивали свої творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та навички.

З учнями бібліотекар провела конкурси „Швидкісний експрес”, „Мовні загадки”, „Темна конячка” „Про мову жартома” та інші.

/Files/images/DSCN7374.jpg

"Вогонь - ворог, вогонь - друг"

На заході „Нумо, юні пожежні!”учні 4 класу представили інсценізацію казки „Вогонь - ворог, вогонь - друг” для учнів початкових класів.

На цьому заході учні закріпили знання про причини виникнення пожежі, про те, що причиною пожежі можуть бути пустощі з вогнем. Бібліотекар розповіла про те, як викликати пожежників, гасити пожежу, про боротьбу з вогнем, про наслідки пожежі. Захід пройшов цікаво і для кожного учня це дуже важливо.

/Files/images/DSCN7396.jpg

/Files/images/DSCN7393.jpg

Подорож у світ професій

З учнями початкових класів була проведена захоплююча подорож у світ професій. Мета цього заходу поглиблювати уявлення учнів про різноманітні професії, про важливість і значення кожної з них; розвивати допитливість, творчу уяву, мислення, виховувати повагу до людей праці.

Ця подорож для учнів у світ професій була для них корисною і цікавою. Можливо, що якась із названих професій стане їхним вибором у величезному дорослому житті.

Бібліотекар побажала учням вивчати професії і шляхи до них, пізнати навколишній світ.

/Files/images/DSCN8132.jpg

Урок-змагання знавців української мови "Рідна мово, ти ніжний цвіт"

Кожному народу дорога його мова, а нам, українцям, найдорожча і найближча до серця – українська.

Для учнів початкових класів було проведено урок-змагання знавців української мови «Рідна мово, ти ніжний цвіт».

Мета цього заходу сприяти розширенню і поглибленню знань учнів про красу і силу рідної мови; розвивати творчі здібності, пізнавальну активність, продуктивне мислення; виховувати любов до рідного слова, бажання здобути знання.

Учні 3 класу команда «Калинонька» та учні 4 класу команда «Промінці»змагалися, хто краще знає українську мову.

Українська мова багата на казки, прислів’я, вірші, пісні, загадки. Усі ці скарби зібрані у коморах української мови. Учні подорожували по коморах:

І комора „Сторінками народної творчості”;

ІІ комора „Буду я навчатись мови золотої”;

ІІІ комора „Яка чудова українська мова”;

ІV комора „Барвиста наша мова ”.

Всі учні підтвердили своє звання «кращі знавці української мови» і тому вони дали обіцянку

Щоб цвіла Україна моя,

Ми даємо обіцянку нині,

Вчитись так, щоб набуті знання

Пригодились моїй Україні.

/Files/images/DSCN8418.jpg

/Files/images/DSCN8406.jpg

/Files/images/DSCN8401.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1480

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.